Zayıflama Egzersizleri

Zayıflama Egzersizleri
Oyla

Büyük ve ciddi sorun haline gelen zayıflama konusunda başarılı olmak isteyen insanlar maalesef günümüzde egzersiz yapmamanın cezasını kilo artışı ile çekebiliyor. Spor yapmanın kilo verilmesindeki en büyük etken olmasından dolayı, yapılmayan spor ve yenilen düzensiz öğünlerden sonra insanlar kilo artışı problemi ile karşı karşıya kalmaktadır. Bizler ise sizler için kilo vermenizde yardımcınız olan ve kesinlikle her gün yapmanız gereken düzenli egzersizlerin listesini çıkardık.

  • Elleri öne ve yukarı açarak, dik bir şekilde karşıya bakınız. 10 veya 20 kez bu tekrarlanma yapılmalıdır.
  • Ardından ise eller yukarıda ve bacaklar dik durumda pozisyon alınız. Dizleri dik tutarak ve asla kırmadan avuç içinizi ayak parmaklarına doğru değdirmeniz gerekiyor. 10 veya 15 kez bu tekrarlanma kesinlikle yapılmalıdır.
  • Dik bir şekilde durmalısınız. Öncelik olarak karşıya dik bir bakılması gerekir, ardından ise ellerinizi yan taraflarınıza sallandıracak bir şekilde koyunuz. Dizlerinizi kırmadan ve eğmeden sağınıza ve solunuza eğilmelisiniz ve yer ile temas etmeniz gerekmektedir. Yer ile temas ettiğinizde tekrar yön değiştirerek yapmalısınız. 10 defa yapılacak bu işlem sağ ve sol vücut bölgelerinizde ısınmalara fayda gösterecektir.
  • Tekrardan bir diğer pozisyonda olduğunuz şekle gelmelisiniz. Dik bir şekilde durarak elleri ise kaldırarak göğüs hizanızda düz uzatmalısınız ve kol dirseklerini kırmamalısınız. Sonrasında ise eller düz ve kol dirseklerini kırılmadan bacaklarınızdan destek alarak eğilip kalkmanız gerekmektedir. Eğilirken de eller karşıya bakacak şekilde olacaktır. Bu egzersiz yöntemindeki en büyük etken ise vücudunuzun eğilirken de dik şekilde durması ve karşıya bakmanız gerekmektedir. 10 veya 20 kez bu hareketin yapılması yeterlidir.
  • Dik şekilde dururken bir bacağınızı ileri veya geri sallamalısınız. İleri sallarken vücudunuz geriye, bacağınızın bir tanesini de geriye sallarken vücudunuz ileriye doğru eğim gösterebilir. Bu hareketi doğru yapmanız durumunda 5 adet olan egzersizleri günlük olarak yapmış sayılmaktasınız.

  Bir diğer günlerde de aynı hareketleri her defasında yeniden yapmanız gerekmektedir. Son hareketin set sayısı ise 1 defa olup 10 veya 20 kez uygulanması yeterli derecede olacaktır.

Göbek Eritme Zayıflama Egzersizleri – Karın Yağlarını Eritme Hareketleri

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir