Himalaya Tuzu

Himalaya Tuzu
4.3 (86.15%) 13 Oy

Yaklaşık 250 milyon yıl önce bulunan Himalaya tuzu, dünyanın en önemli kristal yataklarından biridir. Dünya genelinde kurumuş denizlerden geriye kalan tuz yataklarının yüksek miktarda basınç uygulaması ile yavaş yavaş kristalleşmesi soncunda oluşmaktadır. Doğada bulunan en saf tuz olma özelliği ile ön plana çıkan Himalaya tuzu, aynı zaman da tamamen doğaldır. Himalaya tuzu, içeriğinde toplam da 84 ayrı mineral bulundurmaktadır.

Himalaya Tuzu

İnsan vücudunda yer alan elementler aynı zaman da Himalaya tuzunun içerisinde de yer almaktadır. Piyasa da bulunan birçok sahte ve gerçek olmayan Himalaya tuzları, sahte olup olmadığı kolaylıkla anlaşılabilmektedir. Himalaya tuzu oldukça keskin bir tada sahip olmasından dolayı diğer sahte tuzlar ile kıyaslandığı zaman kolaylıkla anlaşılabilir. Kirlenmeyen ve işlenmeyen Himalaya tuzu, bilinen bir çok tedavilerde kullanılabilmektedir.

İnsan sağlığı için oldukça önemli bir konuma sahip olan Himalaya tuzunun birden çok faydası bulunmaktadır. Himalaya tuzu kür haline getirilerek çoğu hastalıklar için  kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra cilt problemi için oldukça etkili olduğu kanıtlanmıştır. Kür haline getirilen Himalaya tuzu ile cildinizi güzelleştirebilir, pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Göz çevrenizde yayılmış kanlaşmayı oldukça kısa bir süre içerisinde giderebilir. Hazımsızlığa oldukça iyi gelir ve kan dolaşımını bir hayli hızlandırmaktadır.

Yemeklerinizde kullanabileceğiniz Himalaya tuzu, sağlığınıza pozitif etkiler bırakarak dinç olmanızı sağlamaktadır. Ancak bilindiği üzere tuz yemek ile beraber kaynatıldığı vakit içeriğinde bulundurduğu tüm mineraller hemen hemen ölür. Bu nedenle yemek piştikten daha sonra Himalaya tuzunu yemekleriniz de kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Himalaya tuzunu kür haline getirerek duş esnasında kullanabilirsiniz.

Himalaya tuzu vücutta bulunan kir ve toksinleri temizlemektedir. Himalaya tuzu ile tuz terapisi yapılabilmektedir. Stresin sağlığa verdiği zararları en iyi şekilde gideren Himalaya tuzu, vücuda yönelik sayısız pozitif etkiler sağlamaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir