Göbek Eritme Yöntemleri

Göbek Eritme Yöntemleri
Oyla

Yaz aylarına girmeye sadece bir kaç ay kaldı ve siz plajlarda özgür bir şekilde vücudunuzu sergileyerek gezmek mi istiyor sunuz ? Size iyi bir haberim var yaza girmeden bir kaç ay içersin de plajlarda o istediğiniz estetik vücuda ulaşabilirsiniz. Bayanların başlıca sorunlarından biri olan bel çevresindeki yağ tabakasının büyümesi nedeniyle kötü bir görüntü bıraktığından dolayı aynanın karşısına geçtiklerinde vücutlarında ilk göze çarpan yerleri bel çevrelerindeki birikmiş yağ tabakasıdır. Karın bölgesindeki yağlardan kurtulmanın birçok çeşitli yolları olduğu söylenebilir ancak bunları uygulamak ve düzenli bir şekilde yapmak oldukça zordur.

Ülkemizde baktığımızda genel sorunlardan biri olan bel çevresindeki yağların birikmesi sonucu ortaya çıkan kötü görüntüden bir çoğumuz şikayetçiyizdir. Vücudumuzun en çok yağlandığı bölgelerden biri olan bel çevresi ne yazık ki yağların en zor eriyen yerlerinden biri olduğundan sizleri zorlu bir yol bekliyor gibi gözüküyor denilebilir. Bel çevresindeki yağların birikmesi sonucu oluşan göbek nedeniyle kıyafet seçimi gibi birçok konuda zorluk çekebiliyorlar. Bu yazımızda sağlıklı bir şekilde bel çevresindeki yağları azaltmanız konusunda size yardımcı olacak 5 önemli ipucu vereceğiz. Bu ipuçlarını düzenli ve dengeli olarak yapmanız sonucu bel çevrenizdeki yağların azalacağını görebilirsiniz.

1) Şekerli yiyecek ve içeceklerden uzak durun

Yapay şekerin sağlığımız açısından ne kadar zararlı olduğu hakkında yeterli bilgimiz var ancak paketlenmiş hazır şekerli yiyecekler ve içeceklerin içersindeki yüksek fruktoz ve glikoz oranından dolayı karaciğeriniz yüksek fruktoz akımına uğrayacağından hepsini yağa çevirmek zorunda kalmaktadır. Fazla şeker alımında karaciğeriniz fruktoz akımına uğrayacağından bel çevresindeki yağların fazlalaşması sonucu göbek oluşumu gözlenmiştir. Bu yüzden paketlenmiş hazır şekerli yiyecek ve içeceklerden uzak durmanız size bel çevrenizdeki yağları eritmede yardımcı olacaktır.

2) Daha fazla protein tüketimine ağırlık verin

Kaslarımızın gelişmesi açısından en önemli besin çeşitlerinden biri olan proteinler, tokluk hissi vereceğinden dolayı günlük ortalama 300-500 arasında kalori açığı bırakmamıza neden olacağından bel çevresindeki yağların erimesine yardımcı olacaktır. Günde almanız gereken kalori miktarını %25-30 arası proteinlerden gelmesi bel çevrenizdeki yağların azalmasında size oldukça yardımcı olacağından kaliteli protein çeşitleri tüketmeniz oldukça önemlidir.

3) Akşam atıştırmalıklarından uzak durun

Akşam yemeğinden sonra bir tabak yenilen kadayıf gibi bol şerbetli tatlılar bizlere ne kadar masum gelsede malesef yatmadan 1-2 saat önceye kadar tüketilen besinler bel çevresindeki yağların oluşumuna büyük katkı sağlamaktadırlar. Rahat bir uyku çekmeniz ve bel çevrenizdeki yağlardan kurtulmanızı istiyorsanız akşam yemeklerini en geç saat 8:30’da yemenizde fayda olacağını söyleyebilirim.

4) Sabah yürüyüşlerine çıkın !

Sıcak yatağınızda yatmak ne kadarda keyifli değil mi ? Ancak bel çevrenizdeki yağların daha hızlı bir şekilde erimesini istiyorsanız sabah kahvaltıdan önce yapılan 20 dakikalık yürüyüşler glikojen depolarınız boş olacağı için yağ yakımını hızlandırarak bel çevrenizdeki yağların erimesinde yardımcı olacaktır.

5) Yiyecekleri yavaş ve çok çiğneyerek yiyin !

Yiyecekleri hızlı ve çiğnemeden yiyen birisine göre yavaş ve çok çiğneyerek yiyen kişilerin daha hızlı kilo verdiği bilimsel olarak gözlenmiştir. Yavaş ve çok çiğneyerek yemeniz yiyeceklerin sindirilmesine yardımcı olmakla beraber tokluk hissinin 20 dakikadan sonra başlayacağı için yemek masasından erken kalkmanıza yardımcı olacaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir